Wózki do bram przesuwnych - gdzie sprawdzą się?

Brama przesuwana może być bardzo dobrą alternatywą dla wszelkiego rodzaju bram otwieranych. Nie tylko po otworzeniu zajmuje znacznie mniej miejsca, ale również jej zastosowanie jest dużo korzystniejsze w przypadku bram wjazdowych o bardzo dużej szerokości. Niestety ma ona pewne ograniczenia.  Bardzo dużą zaletą bram przesuwanych jest łatwość ich otwierania. W momencie kiedy zastosujemy dobre wózki do bramy, będziemy w stanie bez problemu otworzyć ją jednym pociągnięciem. Jest to wyjątkowo korzystne szczególnie w sytuacji, kiedy zastosujemy elementy kute, których największym minusem jest waga, która może być problematyczna w otwieraniu bram innego typu. Kolejnym dużym atutem tego typu bram jest łatwość zastosowania zabezpieczeń takich jak zamki do bramy.

Minimalna długość bramy

Przesuwana brama ma względnie niewiele ograniczeń. Jedynym, co może stać na przeszkodzie w jej zamontowaniu, jest mała długość ogrodzenia. Musimy pamiętać, że jeśli brama będzie miała 5 metrów długości, musimy mieć przynajmniej 5 metrów prostego ogrodzenia po jednej ze stron. Dodatkowo warunkiem zastosowania takiej bramy jest obecność ogrodzenia, które jest idealnie proste na dość długim odcinku - z tego powodu jej montaż może być problematyczny w miejscach, gdzie ogrodzenie wznosi się i opada wraz z ukształtowaniem terenu. W takich sytuacjach dużo korzystniejsze jest zastosowanie innych rozwiązań. Należy jednak pamiętać, że dużo bardziej problematyczne może być tutaj korzystanie z ciężkich elementów, takich jak na przykład wyroby kute.

Brama otwierana automatycznie

Kolejnym plusem bram przesuwanych jest dużo większa łatwość montażu bramy otwieranej automatycznie. Ze względu na swoją budowę mechanizm otwierający bramę może być dużo prostszy – wyposażony w tylko jeden silnik poruszający min. wózki do bram. W przypadku chociażby bram otwieranych dwuskrzydłowych wymagane są dwa silniki. Natomiast w sytuacji, kiedy mamy otwieraną bramę jednoskrzydłową, poziom skomplikowania mechanizmu otwierania bramy jest dużo wyższy niż w przypadku bramy przesuwanej. Pomimo faktu, że w obu przypadkach zastosowany zwykle zostaje tylko jeden silnik.