klamki do furtki

Różnorodne klamki do furtek

Stawianie ogrodzenia oznacza konieczność rozstrzygnięcia wielu dylematów. Trzeba zadecydować nawet o drobnych elementach. Klamka to nie jest duża rzecz, podobnie jak inne wyroby o podobnej funkcji. Są to jednak elementy bardzo ważne. Któryś z nich trzeba wybrać. Pytanie tylko, który taki wyrób sprawdzi się w furtce najlepiej? Mają to być klamki do furtek, pochwyty, a może gałki?

Gałka czy klamka do furtki?

Drzwi i klamka to najbardziej rozpowszechnione połączenie. Dotyczy to także drzwiczek umieszczonych w ogrodzeniu. Wybór klamki do furtki daje możliwość łatwego jej zamykania i otwierania. Połączona jest ona z zamkiem. Trzeba ją nacisnąć, by móc wejść czy wyjść z posesji. Jest duży wybór klamek, jeśli chodzi o style czy ozdobność. Można je wybrać bez względu na to, jak prezentuje się ogrodzenie. Wystarczy wybrać taką, która swoim wyglądem pasuje do ogrodzenia. Podobnie działa gałka. Przekręca się ją i to pozwala otworzyć drzwi. Bywa że i teraz elementy kute wykorzystuje się do tworzenia ogrodzeń w dawnym stylu. Wtedy szczególnie warto pomyśleć o gałce.

Może warto zdecydować się na pochwyt?

Pochwyty działają na innej zasadzie. Nic się nie naciska i nie przekręca. To element stały, który trzeba pociągnąć albo pchnąć. Gdy wejdzie się na posesję, furtka się zatrzaskuje. Jest to trochę kłopotliwe. Drzwiczki się zaryglują i już się ich nie otworzy łatwo. Konieczne jest, by zamki do furtek otwierane były z klucza. Można sobie wyobrazić sytuację, że jest się poza posesją, furtka się zamknęła i nie ma się klucza. Pochwyty są już jednak na tyle popularne, że wymyślono sposoby, jak sobie radzić. Można zdecydować się na elektrozaczep. Przy funkcji dzień furtka się nie zatrzaśnie tak, by trzeba było użyć klucza. Są też systemy łączone, czyli pochwyt z zewnątrz i klamka od środka. Pochwyt to dobry wybór, tylko trzeba przeanalizować, kto i jak będzie korzystał z furtki.

Analiza potrzeb i przyzwyczajeń

Wybierając, co znajdzie się w furtce, uwzględnia się kwestie praktyczne i wizualne. Gałkę, jak i klamki do furtek, wybiera się w tradycyjnych realizacjach. Jeśli ma być inaczej, nowocześniej, można wybrać pochwyt. Pasuje on zwłaszcza do ogrodzeń w stylu nowoczesnym. Tradycyjne elementy kute pasują do różnych stylów. Gałka mocno podkreśla klimat dawnego stylu.