elementy kute

Elementy kute w ogrodzeniu metalowym

Ogrodzenie przygotowane samodzielnie czy zlecone fachowcom? Wady i zalety

Łatwy dostęp do gotowych elementów ogrodzeń oraz czegoś takiego jak elementy kute pozwala na tworzenie dowolnych wzorów według potrzeb klienta. Osoby posiadające wiedzę o pracy z metalem mogą wykonać takie konstrukcje samodzielnie. Dużo jest również ofert firm zajmujących się takimi usługami. W tym wypadku wykonawca stworzy ogrodzenie według wytycznych zamawiającego.

Wykonanie ogrodzenia przez fachowców

Decydując się na zlecenie budowy ogrodzenia w firmie zajmującej się ślusarstwem, należy pamiętać o tym, że trzeba przygotować listę oczekiwań lub wstępny projekt, jeżeli chcemy posiadać nietypowy wzór ogrodzenia. Można również zasugerować jakie elementy kute mają zostać użyte. Decydując się na zlecenie wykonania paneli ogrodzeniowych, możemy liczyć na pomoc i doradztwo podczas projektowania. Firmy takie posiadają często katalog gotowych rozwiązań, co ułatwia wybór, jeżeli zleceniodawca nie ma pomysłu na wygląd ogrodzenia. Powoduje to jednak ograniczenia przy tworzeniu konstrukcji nietypowych. które wymagają stworzenia nowych szablonów służących do spawania i łączenia elementów. Konstrukcję z elementów stalowych dla dekoracji można uzupełnić o ozdoby kute. Należy liczyć się, że ilość wprowadzonych modyfikacji i rozwiązań nietypowych wydłuży czas realizacji i spowoduje wzrost kosztów produkcji takiego ogrodzenia. Jednocześnie przy współpracy z firmami tworzącymi takie konstrukcje można zaprojektować i wykonać ogrodzenie bez wiedzy o ślusarstwie i spawaniu.

Samodzielne ogrodzenie z gotowych elementów

Wiele firm oferuje półprodukty do budowy ogrodzeń i dekoracyjnych konstrukcji stalowych. Prefabrykaty odlane ze staliwa mogą z powodzeniem imitować wyroby kute. To dobre rozwiązania dla osób szukających pomysłów na stworzenie ogrodzeń nietypowych. Łatwo wkomponować w tym wypadku skrzynki na przyłącza gazowe lub wykonać przęsła o różnych długościach. Aby podjąć się takiego projektu, należy zgromadzić podstawowe narzędzia służące do spawania i szlifowania powierzchni metalowych. Przy samodzielnym wykonaniu ogrodzenia metalowego pamiętać należy o dokładnym przygotowaniu i wykończeniu miejsc spawania przed gruntowaniem i malowaniem. Aby usprawnić późniejszy montaż i użytkowanie ogrodzenia i bram należy zastosować zawiasy regulowane. Mogą one występować w wersji przykręcanej lub spawanej.